З початку року готівка в обігу зросла на 21,4%

Станом на 1 жовтня 2020 року в готівковому обігу України перебувало готівки на суму 515,8 млрд. грн., зокрема банкнот – на 512,7 млрд. грн. (2,96 млрд. штук) та монет – на 3 млрд. грн. (13,5 млрд. штук). Про це повідомляє НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

З початку цього року готівка в обігу зросла на 90,8 млрд. грн. або на 21,4%. Проте, незважаючи на зростання готівки в обігу, її питома вага у грошовій масі залишається практично на рівні минулих років.

Основний фактор зростання готівки в обігу – зменшення готівкових надходжень до кас банків за платіжними картками, за придбану іноземну валюту та надходжень у вигляді торговельної виручки. Касові обороти банків зменшилися як за надходженнями, так і за видачами готівкових коштів.

Загалом зростання готівки поза банками в Україні після запровадження карантинних заходів не є унікальним явищем, аналогічні тенденції спостерігаються в більшості країн світу.

В Україні на зміну обсягів готівки в позабанківському обігу за 9 місяців 2020 року найбільше вплинуло:

– посилення невизначеності через карантин та зростання попиту на готівку з мотиву завбачливості;

– під час карантину громадяни скорочували купівлю дорогих товарів та товарів непершої необхідності, тож готівка менше поверталася з магазинів до банків;

– зростання соціальних виплат у грошовій формі, зокрема пенсіонерам, які надають перевагу готівці.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: