Вартість нових лізингових угод банків у ІІІ кварталі зросла на 2 млрд. грн.

Протягом трьох кварталів 2020 року українські банки уклали угод з фінансового лізингу на суму 3,8 млрд. грн., що на 50% менше ніж за аналогічний період минулого року, йдеться у прес-релізі Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців».

У ІІІ кварталі приріст вартості нових лізингових угод банків становив 2 млрд. грн., що є найвищим показником у цьому році. Динаміка надання лізингових послуг стала зростаючою, що вказує на пожвавлення ринку.

Послуги фінансового лізингу в цей період надавали 15 вітчизняних банків. Частка трьох найактивніших банків дещо зменшилась, але залишається на високому рівні – 70% від загальної вартості угод. До найбільш активних банків за результатами трьох кварталів належать «Приватбанк» (34% від вартості нових угод всіх банків), «Кредобанк» (19%) і «Таскомбанк» (16%).

Портфель лізингових угод банків зріс на 1% протягом звітного періоду при загальній вартості 10,1 млрд. грн. Зростання портфелю також є індикатором зміни динаміки рику на позитивну. Загалом трійка найбільших банків за розміром лізингового портфелю має частку 67% від загальної вартості портфелів банків, а десять найбільших банків – 99%. Частка юридичних осіб в нових лізингових угодах з банками склала 79%, тоді як частка фізичних осіб склала 21%. У портфелях частка корпоративного сегменту залишилась незмінною – на рівні 89%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: