У банківській сфері запровадять наглядову практику центральних банків країн ЄС

У Верховній Раді зареєстровано законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи», поданий групою народних депутатів. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

Основна мета нового законопроекту (реєстраційний №4367) – вдосконалення корпоративного управління в банках, зокрема посилення відповідальності ради та правління банку, системи внутрішнього контролю та управління ризиками.

«Ухвалення закону сприятиме наближенню банківського законодавства України до законодавства Європейського союзу та запровадженню найкращих світових практик функціонування банків. Закон підвищить відповідальність органів управління банків за прийняті рішення, сприятиме прозорості та стабільності діяльності як окремих банків, так і банківської системи в цілому», – наголосив Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО.

Законопроект упроваджує нову структуру капіталу (включаючи буфери капіталу), яка посилить здатність банку поглинати збитки, а також додаткові вимоги до членів ради та правління банку, у тому числі щодо їх колективної придатності. Також запроваджуються сучасні міжнародні наглядові інструменти:

– право регулятора вимагати зміни персонального складу ради та/або правління банку, якщо поточний склад цих органів не здатний забезпечувати ефективне управління та контроль за діяльністю банку;

– право регулятора встановлювати банку індивідуальний розмір економічних нормативів залежно від ризиковості його діяльності.

Крім того, законопроект уточнює окремі норми банківського законодавства, зокрема щодо консолідованого нагляду за банківськими групами, ліцензування банків, погодження набуття істотної участі в банках та вимог до структур власності банків.

На своїй сторінці у Facebook один з авторів документу, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило ГЕТМАНЦЕВ зазначив: «Це довгоочікувані для банківського співтовариства зміни. Вони наблизять наше законодавство до міжнародних стандартів та кращої наглядової практики центральних банків країн ЄС».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: