НБУ підвищуватиме рівень доступності громадян до фінансових послуг

Фінансові послуги мають бути доступними у всіх населених пунктах, зокрема й у невеликих містах та селах. Послуги мають бути якісними та відповідати потребам споживачів, а споживачі послуг повинні бути захищені від зловживань недобросовісних фінансових установ. 

Такі завдання містяться у Національній стратегії фінансової інклюзії, робота над якою розпочалася минулого тижня, повідомляє НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

Регулятор наводить декілька ключових викликів сьогодення.

Потреба у розширенні мережі приймання безготівкових платежів. Саме через місце проживання чимало українців перебувають поза фінансовою системою. Розвиток платіжної інфраструктури у країні неоднорідний. Вона достатньо розвинута в деяких регіонах та великих містах, водночас у багатьох невеликих містечках та населених пунктах залишається досить слабкою.

Ще одна проблема – у недостатньому покритті інтернетом. Через це громадяни у віддалених районах не мають технічної можливості робити грошові перекази чи сплачувати за послуги смартфоном, оформлювати кредит, депозит чи поліс страхування онлайн на сайті банку чи небанківської фінансової установи. Тобто, щоб отримати послугу, споживачам потрібно спочатку дістатися до відділення фінустанови. Але варто пам’ятати, що діджиталізація послуг – вже не новація, а вимога часу.

Послуги мають бути якісними, а їх умови – прозорими і зрозумілими кожному. Не всі українці орієнтуються у фінансових питаннях, тому Національний банк працює не лише у напрямі поширення знань серед населення, але й регулює фінансові установи, щоб унеможливити зловживання недостатньою фінансовою грамотністю громадян. З початку 2020 року НБУ отримав мандат на захист прав споживачів, тому наразі Національний банк контролює дії банків і небанківських фінансових установ щодо дотримання прав споживачів фінансових послуг.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: