Парламенту пропонують заборонити арешт коштів на коррахунках банків

У Верховній Раді зареєстровано депутатський законопроект «Про внесення змін до статті 173 Кримінального процесуального кодексу України щодо недопущення арешту коштів на кореспондентських рахунках банків».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа (реєстраційний №4373), його прийняття обумовлено необхідністю внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України у зв’язку з положеннями проекту закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи» (реєстраційний №4367), а також законодавчою вимогою про те, що зміни до кримінального процесуального законодавства України можуть вноситися виключно окремо.

Документом пропонується внести кореспондуючі зміни до КПК, пов’язані із закріпленням на законодавчому рівні заборони застосовувати як захід забезпечення кримінального провадження арешт коштів банку, що знаходяться на його кореспондентських рахунках.

Ця законодавча пропозиція пов’язана з тим, що накладення арешту на кошти банку, що знаходяться на його кореспондентських рахунках, фактично призводить до зупинки роботи такого банку. Як наслідок, у банка втрачається можливість обслуговувати своїх клієнтів, проводити готівкові та безготівкові операції, в тому числі повертати кошти вкладникам.

Така ситуація наражає банк на ризик неплатоспроможності та може спричинити негативний вплив на банківську систему.

Запропоновані законопроектом зміни викликані необхідністю забезпечення комплексного підходу для закріплення на законодавчому рівні заборони накладати арешт на кошти банку, що знаходяться на його кореспондентських рахунках, в тому числі як захід забезпечення кримінального провадження.

Законопроектом пропонується внести зміни до статті 173 КПК, якими встановити заборону застосовувати захід забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту коштів банку, що знаходяться на його кореспондентських рахунках.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: