Поштові оператори здійснюватимуть виплати населенню на спрощеній основі

Національний банк спростив для операторів поштового зв’язку процедуру ідентифікації та верифікації одержувачів пенсій, грошової допомоги, субсидій та інших виплат населенню, передає прес-служба регулятора. 

Це рішення дозволить операторам поштового зв’язку безперебійно забезпечувати виплати пенсій та грошової допомоги за відсутності автоматизації в їх відділеннях. Водночас українські пенсіонери та інші одержувачі грошової допомоги не відчують жодних незручностей під час ідентифікації та верифікації.

Відтепер працівник поштового оператора під час виплати на суму від 5 тис. грн. до 30 тис. грн. для ідентифікації та верифікації має лише звірити ідентифікаційні дані клієнта із зазначеними даними у виплатних документах або бланках поштових переказів. Після звіряння і клієнт, і представник поштового оператора проставляють власноручні підписи у виплатних документах. Виплатні документи мають бути оформлені належним чином та зберігатися протягом строків, визначених законом про фінансовий моніторинг.

Зазначені норми затверджені Постановою Правління НБУ «Про внесення змін до Положення про здійснення установами фінансового моніторингу» №145 від 12 листопада 2020 року, яка набрала чинності з 14 листопада 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: