НБУ систематизував правову базу щодо небанківських фінустанов

На веб-сайті Національного банку запрацював новий розділ «Регулювання ринку небанківських фінансових послуг». Ця сторінка створена для полегшення пошуку інформації про чинне законодавче регулювання та покращення обміну інформацією з учасниками ринку.

Як повідомляє прес-служба НБУ, відтепер усі актуальні документи, проекти, чинні розпорядження та закони зібрані в одному розділі. Вони систематизовані відповідно до сегментів небанківського ринку: загальне регулювання, страхування та кредитні спілки (ризикові сегменти), лізинг, фінансові компанії та інші небанківські фінансові послуги (неризикові сегменти).

Розділ складається з двох підрозділів.

Регуляторна діяльність (проекти)

У підрозділі оприлюднюються проекти нормативно-правових актів щодо небанківських фінустанов для ознайомлення та обговорення з учасниками ринку. Кожен проект регуляторного акта проходить етап обговорення протягом періоду не менше одного місяця.

Чинне законодавство

У підрозділі розміщені закони України, постанови та розпорядження Кабінету Міністрів України, Міністерства юстиції України, чинні нормативно-правові акти Нацкомфінпослуг та Держфінпослуг, постанови, розпорядження та чинні нормативно-правові акти Національного банку.

Для зручності пошуку законодавство розмежоване за темами: загальне регулювання, ліцензування та реєстрація, звітність та нагляд і перевірки.

Під час здійснення регулювання небанківського ринку Національний банк дотримується принципів прозорості та кращих міжнародних практик. Відтак задля ефективного впровадження нових регуляцій НБУ запрошує фінустанови й асоціації до співпраці, обговорення та активної участі в їх розробці.

Більш детально – у Розділі «Регулювання ринку небанківських фінансових послуг»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: