НБУ зустрівся зі страховими компаніями

У ході зустрічі розглядалися питання особливостей упровадження фінансового моніторингу у страховій компанії та побудови ефективної системи управління ризиками. Про це йдеться на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Як було зазначено представниками регулятора, страхові компанії можуть оцінювати ризики більшості клієнтів за спрощеними методами, у тому числі на груповій основі. Це типові операції з придбання страхових послуг на більш-менш однакові та невеликі суми. Зазвичай мова йде про роздрібні страхові продукти, які також оформлюються онлайн. Такі операції вважаються низькоризиковими. Закон дозволяє за відсутності підозр не проводити належну перевірку клієнта під час встановлення ділових відносин за окремими випадками та за умови, що загальний страховий платіж не перевищує 27 тис. грн.

У фокусі уваги фінмоніторингу страховика мають бути виявлення критеріїв ризику клієнтів та фінансові операції, які містять індикатори підозрілості. Чинне положення про фінмоніторинг Національного банку містить такі критерії ризику та індикатори підозрілості операцій. А кожен страховик має розробити власні алгоритми.

Національний банк рекомендує страховикам запровадити системи автоматизації процесів із фінмоніторингу.

Дистанційна верифікація – важлива складова для розвитку онлайн-страхування. Клієнти можуть скористатися різними інструментами для верифікації:

– кваліфікованим електронним підписом (КЕП);

– відеотрансляцією;

– зчитуванням даних із ID документів;

– даними з Бюро кредитних історій;

– шерінгом е-паспорту через мобільний застосунок «Дія»;

– системою BankID НБУ.

Для проведення ідентифікації та верифікації клієнтів страховики можуть залучати своїх страхових агентів та посередників. Вони мають пройти відповідне навчання щодо підходів до ідентифікації та верифікації клієнтів.

Під час діалогу представники компаній запропонували розробити єдині спрощені вимоги до верифікації клієнтів з урахуванням роботи тисяч страхових агентів, які щодня оформлюють паперові страхові угоди.

Ця пропозиція увійде до загального списку ідей та пропозицій, який ринок надасть Національному банку для пошуку спільного рішення, яке забезпечить ефективний та зручний процес фінансового моніторингу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: