Попит на кредити за програмою 5%-7%-9% зростає

За ІІІ квартал 2020 року обсяг наданих за програмою 5%-7%-9% кредитів збільшився майже в 10 разів – з 1 млрд. грн. (станом на 1.07.2020 р.) до 9,9 млрд. грн. (станом на 1.10.2020 р.). Натомість кількість підписаних договорів зросла в 4 рази – з 1033 до 4127 за аналогічний період. Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«З кожним днем кількість підприємців, які підписують угоди за 5%-7%-9%, стає більшою. Це свідчить про те, що навіть в умовах світової економічної невизначеності та логічного спаду у плануванні кредитних зобов’язань, попит на програму залишається», – зазначив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор ПЕТРАШКО.

Станом на поточний момент розподіл за напрямами кредитування виглядає так:

– Інвестиційні кредити під 5%-7%-9% – 2552 (44%). Це профінансовані нові проекти з придбання або модернізації різноманітної техніки та обладнання, нежитлової нерухомості, будівництва чи ремонту приміщень, де здійснюється бізнес. За цим напрямом також фінансується розвиток франчайзингових проектів з можливістю профінансувати оборотний капітал до 25% в межах інвестиційного проекту.

– Кредити на рефінансування під 0% – 2259 (39%). Це рефінансовані кредити, які були раніше видані у різних банках. До 31 березня 2021 такі кредити будуть коштувати 0%, а зекономлена ліквідність дозволить зберегти бізнес та працівників.

– Кредити на поповнення оборотного капіталу під 3% – 787 (14%), короткострокові кредити на поточні потреби бізнесу (оренда, закупівля сировини, зарплатня, обслуговування техніки та обладнання тощо).

– Інші види кредитів за програмою – 3%.

«Розподіл напрямів кредитування є достатньо рівномірним. Попит на рефінансування з огляду на зрозумілі всім тренди, спричинені карантином, виглядають очікуваними та логічними, адже видача нових кредитів наразі обмежена», – додає Міністр.

Варто зазначити, що й частка компаній, які планували брати банківські кредити, зменшується, що є зрозумілим у світлі ситуації з карантином та не дає можливості передбачити стабільність ведення бізнесу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: