Держава надаватиме гарантії для мікрокредитування

Уряд прийняв Постанову «Про деякі питання надання державних гарантій на портфельній основі у 2020 році», розроблену Міністерством фінансів України, інформує прес-служба Міністерства.

Постанова визначає механізм надання Кабінетом Міністрів України державних гарантій для забезпечення часткового виконання боргових зобов’язань за портфелем кредитів банків-кредиторів, що надаються суб’єктам господарювання мікропідприємництва, малого та/або середнього підприємництва.

Крім того, документом встановлено порядок відбору банків, які матимуть право отримувати такі гарантії, та умови надання державних гарантій на портфельній основі.

Зокрема, за результатами відбору серед бажаючих взяти участь у програмі банків рішенням Уряду буде визначено банки-кредитори та ліміти надання державних гарантій для кожного такого кредитора. На підставі цих рішень з банками-кредиторами укладається договір щодо надання державної гарантії на портфельній основі на термін до 5 років (державною гарантією забезпечується до 50% боргових зобов’язань за портфелем кредитів та до 70% за кожним окремим кредитом), а кредитори формують портфель кредитів.

Банками-кредиторами можуть бути банки, які:

– складають звітність відповідно до міжнародних стандартів;

– не віднесені до категорії проблемних та/або неплатоспроможних;

– не мають простроченої заборгованості перед Державним бюджетом;

– дотримуються вимог, встановлених НБУ щодо формування та зберігання резервів, та мають працюючий гривневий кредитний портфель клієнтів мікро-, малого та середнього бізнесу не менше ніж 500 млн. грн.

До портфелю кредитів, який може бути частково забезпечено державними гарантіями, може бути включено кредити, які:

– надаються суб’єктам мікро-, малого та середнього підприємництва, строк ведення господарської діяльності яких перевищує 1 рік та які не є банкрутами та/або проти них не порушено справи про банкрутство;

– надаються на фінансування інвестиційного проекту, інвестиційні цілі, а також на рефінансування заборгованості за іншими кредитами (включаючи кредити за програмою «5%-7%-9%»);

– надаються у гривні строком від 1 до 10 років у сумі не більше 100 млн. грн. за ставкою не вище UIRD +6% та додаткове забезпечення за якими надається позичальниками в обсязі не більше 60% від суми кредиту з урахуванням коефіцієнтів ліквідності НБУ;

– надаються на незаборонену законодавством діяльність.

Також урядовим рішенням визначено АТ «Укрексімбанк» агентом гаранта, до повноважень якого належить перевірка правильності отриманих від банків документів, оцінка та моніторинг портфелю кредитів тощо.

Одночасно Постановою вносяться зміни до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам мікропідприємництва та малого підприємництва, затвердженого Постановою КМУ від 24 січня 2020 р. №28, в частині можливості поєднання компенсації відсоткової ставки, що надається в рамках цього порядку, з наданням державних гарантій на портфельній основі.

Державні гарантії на портфельній основі надаватимуться у обсязі, визначеному Законом «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (5 млрд. грн).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: