Депозитарна діяльність за оновленими правилами

НКЦПФР змінює нормативно-правову базу депозитарної діяльності.

Так, за повідомленням прес-служби Комісії, регулятор схвалив проект рішення щодо внесення змін до Положення про провадження депозитарної діяльності. Цими змінами, зокрема, пропонується наступне.

З метою зменшення переліку документів, які необхідно подавати для відкриття рахунку в цінних паперах, проектом передбачено запровадження норми щодо можливості надання юридичними особами – резидентами замість копії установчого документу інформації про діючий код для доступу до результатів надання адміністративних послуг та створення електронних копій документів.

Також пропонується врегулювати порядок оформлення довіреності від фізичної або юридичної особи, яка підтверджує повноваження представника такої особи, та формування анкети рахунку в цінних паперах, анкети керуючого/розпорядника рахунком в цінних паперах в електронному вигляді.

Крім того, Комісія схвалила зміни до Порядку припинення провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності, яким уточнюється визначення терміну «дата припинення діяльності» в частині встановлення заборони з цієї дати проведення Центральним депозитарієм облікових операцій за рахунком у цінних паперах депозитарної установи, що припиняє депозитарну діяльність.

З метою захисту прав інвесторів пропонується встановити норму щодо припинення Центральним депозитарієм виконання облікових операцій за рахунком депозитарної установи, що припиняє депозитарну діяльність, у випадку неотримання від неї протягом установленого строку копії баз даних станом на кінець операційного дня, що передує даті початку припинення діяльності, на строк до моменту отримання цієї копії баз даних.

Документом також передбачається внесення змін щодо отримання згоди заставоутримувача стосовно депозитарної установи, яка в подальшому забезпечить облік обтяжених зобов’язаннями цінних паперів власника, які зберігались в уповноваженого на зберігання, а також щодо дій Центрального депозитарію цінних паперів у випадку не укладання емітентом договору з новою депозитарною установою щодо обслуговування дематеріалізованих цінних паперів.

Більш детально – у проектах рішень НКЦПФР «Щодо врегулювання окремих питань, пов’язаних з припиненням провадження професійної діяльності на фондовому ринку – депозитарної діяльності», а також «Про затвердження Змін до Положення про провадження депозитарної діяльності»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: