НБУ вніс зміни до Методики розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю

За ініціативи НАБУ Національним банком перенесено на два роки початок запровадження норми щодо врахування у структурі високоліквідних активів в іноземній валюті не більше 80% залишків на кореспондентських рахунках в іноземних банках з рейтингом не нижче інвестиційного класу, повідомляє Незалежна асоціація банків України. 

Це передбачено Рішенням Правління НБУ №703-рш від 30.11.2020 р. «Про схвалення Змін до Методики розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR)».

Також у документі зазначено, що до складової високоякісних ліквідних активів при розрахунку коефіцієнта покриття ліквідністю (LCR) в іноземній валюті банки зможуть включати ОВДП в іноземній валюті з достроковим погашенням (зі строком погашення більше 30 днів), які можуть бути достроково пред’явлені для погашення власниками у будь-який момент та безумовно погашені емітентом з коефіцієнтом 0,85 до справедливої вартості. Тим самим банки будуть простимульовані збільшувати ліквідність активів за рахунок придбання ОВДП, номінованих в іноземній валюті випущених Міністерством фінансів, які можуть бути достроково пред’явлені для погашення власниками у будь-який момент та безумовно погашені емітентом.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: