НБУ розпочав вибудовувати майбутній ландшафт зеленого фінансування

Фінансовий регулятор може бути зеленим.

На цьому наголосив Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО на своїй сторінці у Facebook.

Саме тому Національний банк вже розпочав вибудовувати майбутній ландшафт зеленого фінансування в Україні, починаючи з регуляторних правил та стандартів, створення з нуля термінології зеленого фінансування.

«Ми адаптуємо кращі практики ESG в культуру комерційних банків, що передбачає, наприклад, уведення рекомендацій для керівників фінансових установ щодо зміни підходів до оцінки ризиків, зважаючи на екологічні критерії тощо. Планується також запровадження сучасної оцінки соціальних та екологічних ризиків позичальників в банках», – зазначив Кирило Шевченко.

За його словами, фінансові регулятори в цілому світі приділяють все більше уваги проблемам збереження екології та намагаються брати участь у поліпшенні екологічного стану у світі на своєму рівні.

Що можуть робити фінансові установи? Кожне з відомств обирає свій варіант.

Лондонська фондова біржа, до прикладу, вимагає від емітентів розкривати повну інформацію про вплив на довкілля від діяльності того чи іншого емітента, і, якщо ця інформація не надається, емітент має пояснити чому.

Центральний банк Нідерландів підрахував, що у голландських фінансових установах загальні ризики, пов’язані з екологією, складають більше 800 млрд. євро, тому він рекомендував своїм підопічним розкривати потенційні екологічні ризики від своїх проектів.

За даними видання The Guardian, після Паризької угоди 2016 року все більше інвестиційних банків уводять обмеження щодо роботи з бізнесом, пов’язаним із видобуванням (вугілля, руди, сталі, природного газу чи нафти), та вводять програми підтримки зелених проектів.

Банк Англії в 2019 році запровадив структуру та інструменти для оцінки фінансових наслідків від змін клімату та на регулярній основі збирає звіти від різних секторів економіки для подальшого розвитку й надання консультацій.

Європейський центральний банк у травні 2020 року випустив інструкцію кліматичних та екологічних ризиків для фінансових установ, тим самим визначив основні індикатори кліматичних ризиків для банківської системи Євросоюзу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: