В Україні потрібно розвивати інфраструктуру накопичувального пенсійного забезпечення

Профільні асоціації фондового ринку наголошують на важливості інтегрувати накопичувальне пенсійне забезпечення у розв’язання ширшого кола питань.

Як зазначається у прес-релізах УАІБ і ПАРД, ці асоціації спільно з іншими профільними організаціями – Українською асоціацією адміністраторів пенсійних фондів, Всеукраїнською асоціацією недержавних пенсійних фондів – направили відкрите звернення до Прем’єр-міністра України, в якому, вітаючи кроки Уряду щодо розвитку накопичувальної складової професійної пенсійної системи, наголошують на важливості здійснювати інтеграцію накопичувального пенсійного забезпечення у розв’язання й інших питань. Зокрема таких, як соціальний захист працівників підприємств, що передаються на приватизацію, залучення накопичувальних фондів у якості інституційних інвесторів до реформи ринку землі, державних стратегічних інвестиційних проектів, додаткове пенсійне забезпечення працівників державних підприємств, державних службовців на заміну скасованих пенсій за вислугу років тощо.

Використання накопичувального пенсійного забезпечення для вирішення давно назрілої проблеми із непрацездатністю механізму відшкодування роботодавцями державі пільгових пенсій, які виплачуються працівникам шкідливих та важких виробництв, є прикладом саме такої важливої інтеграції. Окрім того, воно дозволить вирішити власне питання пільгового пенсійного забезпечення працівників шкідливих професій за рахунок роботодавців, а не Державного бюджету, це рішення також сприятиме розвитку інфраструктури накопичувального пенсійного забезпечення в нашій країні, що вкрай важливо напередодні запровадження обов’язкових пенсійних накопичень.

Асоціації наголошують, що залучення існуючих інституцій для запровадження накопичувальної професійної системи надасть поштовх для розвитку добровільного недержавного пенсійного забезпечення, послуг професійних адміністраторів недержавних пенсійних фондів, компаній з управління активами та інших суб’єктів накопичувального пенсійного забезпечення, а також фондового ринку.

При цьому, оскільки система невелика за обсягами – близько 120 тис. осіб та 2-3 млрд. грн. щорічних внесків – існуюча інфраструктура повністю здатна забезпечити надійне та ефективне обслуговування майбутніх пенсіонерів, інвестування, збереження та примноження їхніх коштів навіть за поточного стану фінансових ринків в Україні. Адже вже зараз у рамках добровільного пенсійного накопичення обслуговуються пенсійні накопичення близько одного мільйона громадян.

Асоціації також привертають увагу очільника Уряду до необхідності підвищити професійний рівень та якість державного регулювання накопичувального пенсійного забезпечення з боку НКЦПФР як державного регулятора, бо саме це є запорукою стійкого розвитку системи, надійного захисту пенсійних накопичень людей та відповідного зростання довіри до фінансового сектору. Інакше державне регулювання може стати джерелом основних ризиків для надійного збереження пенсійних накопичень людей, зриву та дискредитації пенсійної реформи.

Фахівці профільних Асоціацій готові долучитися до роботи над необхідними рішеннями та нормативними актами для забезпечення ефективної та надійної роботи накопичувальної пенсійної системи, її послідовного впровадження та подальшого розвитку, підкреслюється у зверненні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: