Страхування переходить в онлайн

Представники Ліги страхових організацій України взяли участь у нарадах «Цифрові фінансові послуги» та «Фінансові продукти» в рамках роботи над Національною стратегією фінансової інклюзії в Україні, організованою НБУ та Міжнародною Фінансовою Корпорацією (IFC), інформує ЛСОУ.

Зокрема, Віце-президент ЛСОУ Олександр ЗАЛЄТОВ зазначив, що існуюча практика обміну інформацією в електронному вигляді не звільняє страхувальника від надання всіх документів для страхової виплати на паперовому носії. Зазначені проблеми перешкоджають забезпеченню страхового захисту, особливо в малонаселених і віддалених населених пунктах, і ведуть до істотних витрат страхувальників на реалізацію свого права на страхове відшкодування (витрати на отримання та пересилання документів, надання пошкодженого майна для огляду страховику тощо).

Особливо затребуваною це стало в період самоізоляції, коли відвідати офіс страхової компанії вкрай важко. Тому для підвищення фінансової інклюзії страхових послуг запропоновано створити регуляторне середовище, в якому купити або пролонгувати страховий поліс, внести до нього зміни, зареєструвати заяву про настання страхового випадку можна буде повністю в дистанційному режимі.

За словами Олександра Залєтова, на сьогоднішній день основними драйверами розвитку ринку InsurTech в країнах світу є високий рівень конкуренції на страховому ринку і загальна цифровізація під впливом карантину. Сучасні страховики прагнуть відповідати зростаючим потребам клієнтів, а з іншого боку, повсюдний перехід продажів в онлайн, зростання кількості мобільних пристроїв, розвиток телематики дозволяють пропонувати клієнтам новий рівень сервісу і персоналізації страхового продукту. В цих умовах внесення змін до законодавства та приведення бізнес-процесів страховиків до вимог цифрової економіки є невідмінною складової фінансової інклюзії.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: