Банки впорядковують інформацію про кредити та депозити на власних сайтах

Найбільші 25 банків уже виконують вимоги Національного банку щодо розміщення повної інформації про продукти та послуги на сайтах. З іншими регулятор проводить активну роботу в цьому напрямі.

Про це розповіла Начальник Управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга ЛОБАЙЧУК під час II щорічної конференції Complіance Risk 2020, зазначається на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

З вересня до грудня найбільші банки впорядкували інформацію про кредити та депозити на власних сайтах, у тому числі роботу калькуляторів для обрахунку витрат за позикою чи відсотків за вкладом. Тепер споживач може об’єктивно порівнювати продукти різних банків та робити зважений вибір.

Національний банк відстежує впровадження змін з боку фінустанов та допомагає в питаннях, які потребують роз’яснень.

Наразі триває робота з виправлення двох поширених помилок у відеорекламі банків:

– неповна інформація – наприклад, у рекламі є дані про максимальну суму кредиту, але немає інформації про річну ставку та строки;

– примітки з «зірочкою» зазначено дуже дрібним шрифтом. Самі по собі примітки не заборонені. Однак текст кожної з них має бути придатним до читання.

Банки мають час на виправлення цих «мінусів».

До кінця цього року будуть прийняті вимоги до договорів банків та правила розрахунку реальної річної ставки за споживчими кредитами для фінансових компаній. Обидва документи запрацюють з квітня наступного року.

Черговий етап оновлень розпочнеться в січні 2021 року. З’являться нові вимоги до реклами, сайтів та договорів для фінансових компаній, які видають мікрокредити. Вони будуть гармонізовані з аналогічними вимогами до банків, але з урахуванням специфіки цього сегменту ринку.

Зміни впроваджуються поступово. Національний банк відстоює здоровий баланс між захистом прав споживачів та захистом прав кредиторів, тому всі учасники процесу мають час, аби оновити роботу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: