Ринок лізингу починає зростати

Обсяг ринку фінансового лізингу України склав 9131 млн. грн. у ІІІ кварталі 2020 року. Про це повідомила Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців», виходячи із статистичних даних, нещодавно оприлюднених Нацбанком.

Такий результат вказує на те, що ринок зріс на 62% до попереднього і на 41% відносно І кварталу поточного року. Зростаюча динаміка вказує на відновлення ділової активності.

За підсумком трьох кварталів, обсяг ринку фінансового лізингу склав 21184 млн. грн., що на 33% менше в порівнянні із аналогічним періодом минулого року. Обсяг фінансового лізингу, що надавався банками у звітному періоді, становив 3763 млн. грн., що на 50% менше за аналогічний період минулого року. Частка банків на ринку лізингу скоротилась до 18%.

Обсяг фінансового лізингу, що надавався лізинговими і фінансовими компаніями, дорівнював 17521 млн. грн. Цей сегмент ринку, продовжуючи займати ключову роль в забезпеченні фінансових потреб бізнесу і фізичних осіб, скоротився лише на 28% за вказаний період у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, а його частка на ринку зросла до 82%. З таким результатом лізингові і фінансові компанії продовжують випереджати прогнози, які мали місце на початку карантину.

Основним фактором, що продовжує впливати на розмір лізингового ринку, є вплив карантину на економіку. Пригнічення економіки України та світу, викликане ним, посилила спадну динаміку останніх років щодо обсягів лізингових послуг, які надавали банки. Цей вплив зберігається і в звітному кварталі.

Водночас динаміка лізингових послуг, що надавались лізинговими і фінансовими компаніями, була зростаючою чотири останні роки, і вийшла на пікові значення в 2019 році, створивши ефект високої бази порівняння. Висока база порівняння в сукупності з економічним спадом створює негативну динаміку для цієї частини ринку вже другий квартал поспіль.

На кінець ІІІ кварталу 2020 року портфель лізингових угод склав 45905 млн. грн., що свідчить про його зростання в межах 20%. Частка банків у портфелі становить 22%, обсяг портфелю банків зріс на 2%. Частка лізингових і фінансових компаній у портфелі становить 78%, обсяг портфелю зріс в межах близько 26%.

У сегменті лізингових і фінансових компаній основними гравцями на ринку залишаються саме лізингові компанії, які уклали 85% лізингових угод за звітній період. Основними джерелами фінансування для лізингових компаній залишаються банківські кредити (38%), авансові платежі (32%) і власний капітал лізингових компаній (25%). Фінансові компанії на 76% фінансували свою діяльність за рахунок випуску цінних паперів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: