Як поліпшуватиметься інвестиційна привабливість державних активів

Про це йшлося на панельній дискусії «Роль держави в інвестиційних процесах за нових економічних та соціальних умов» бізнес-форуму Invest Global Summit, повідомляє прес-служба ФДМУ.

Зокрема, Перший заступник Голови ФДМУ Леонід АНТОНЄНКО розповів про ініціативи Фонду держмайна.

Він навів приклад вже реалізованої законодавчої ініціативи Фонду щодо участі зацікавлених в інвестуванні нерезидентів в онлайн аукціонах з приватизації та оренди, без потреби відкриття свого представництва в Україні. Щоб це стало можливим, банківські рахунки для сплати реєстраційних та гарантійних внесків для участі в онлайн аукціонах тепер вказані і в іноземних валютах – в доларах або євро.

«Це, на перший погляд, незначна технічна новація, але насправді вона вирішує цілу низку проблем нерезидентів, які бажають взяти участь в аукціонах. Адже з моменту оголошення аукціону до моменту торгів проходить лише 30 днів, впродовж яких іноземна компанія повинна була б вирішити питання відкриття рахунків в українському банку, проходження тривалих процедур комплаєнса і подальшої конвертації коштів. Після аукціону потрібно було б робити ті самі дії, але вже у зворотному напрямку у разі якщо така компанія не перемогла в аукціоні», – зазначив Леонід Антонєнко.

Водночас, аналізуючи потенціал внутрішніх ресурсів для інвестування в бізнес-проекти всередині країни, він навів приклад успішного аукціону з приватизації готелю «Дніпро», який відбувся цьогоріч.

«Ми підрахували, що сумарний обсяг всіх найвищих ставок, які зробили учасники аукціону, серед яких були лише резиденти України, становив 14 млрд. грн. Насправді це є свідченням наявності значних внутрішніх ресурсів економіки, які бізнес готовий вкладати в інвестиційні проекти», – наголосив Перший заступник Голови ФДМУ.

Він також додав, що завдання держави наразі – забезпечити належні умови для приватного сектору та нарощувати його довіру через встановлення прозорих і чесних процедур доступу до державних активів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: