Механізми агрострахування планують розширити

У Мінекономіки фіналізують зміни до законопроекту про агрострахування, йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства.

Так, минулого тижня Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас ВИСОЦЬКИЙ взяв участь в онлайн-конференції «Ведення агробізнесу в Україні».

Учасники заходу обговорили основні аспекти ведення аграрного бізнесу в Україні, питання взаємодії органів влади і бізнесу, основні законодавчі ініціативи, зокрема реформа земельних відносин, питання державної підтримки тощо.

Серед іншого, присутні проаналізували нові підходи та перспективи розширення інструментів державної підтримки сільгоспвиробників. Тарас Висоцький зосередив увагу на оновленні Закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою», зміни до якого напрацьовувались у робочій групі при Мінекономіки.

«Агрострахування стане важливим інструментом для підтримки фермерів. У робочій групі за участі фахівців Мінекономіки, НБУ та учасників аграрного і страхового ринків ми напрацювали кілька принципових позицій, які зафіксовані в новому законопроекті. Йдеться про жорсткі вимоги до страхових компаній та контроль за ними, забезпечення прозорості перестрахування, а також чітке регулювання ставок», – прокоментував Тарас Висоцький.

Він додав, що вже цього місяця очікується внесення нового законопроекту до Верховної Ради України. У разі прийняття документа в першому кварталі наступного року, відкриється можливість запуску підтримки страхування під озимі культури врожаю 2022 року. Першочергово компенсації страхових платежів підлягатимуть такі зернові культури, як пшениця, ячмінь та жито.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: