НБУ змінив вертикаль

Правління Нацбанку ухвалило рішення про часткову зміну розподілу вертикалей підпорядкування.

ПРОЦЕС ОНОВЛЕННЯ

Як повідомляє прес-служба Національного банку, він – сучасний та відкритий регулятор, який постійно аналізує виклики, що виникають перед українською економікою загалом і фінансовою системою, зокрема.

Завдання НБУ полягає в оперативній та гнучкій реакції на такі виклики, особливо в період, ускладнений карантином. Для цього центральний банк систематично удосконалює власні процеси та організаційну структуру.

Так, у Національному банку відбулося часткове оновлення розподілу вертикалей підпорядкування з метою забезпечення пропорційного управлінського навантаження та функціонального принципу розподілу повноважень між членами Правління НБУ.

Відтепер Голова НБУ Кирило Шевченко керуватиме меншою кількістю підрозділів. Зокрема, вирішено розділити функції методології регулювання діяльності та нагляду за банками та небанківськими установами між різними вертикалями підпорядкування.

Таке рішення дасть можливість забезпечити більш результативне супроводження законодавчих змін на небанківському фінансовому ринку, які готуються в тісних консультаціях з міжнародними партнерами та мають визначити нові правила його регулювання.

Правління Національного банку ухвалило це рішення колегіально і сформувало структуру підпорядкування, яка забезпечить ефективний розвиток фінансової екосистеми, що з-поміж іншого передбачає удосконалення банківського і небанківського нагляду та методології. Таку мету ставить перед собою Правління НБУ, працюючи над новою чотирирічною Стратегією НБУ.

Також це дозволить продовжити посилений контроль за небанківським сегментом, який перебуває в процесі стрімкого реформування.

Подальший розвиток банківського сектору відбуватиметься у напрямі, окресленому нормами законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення питань організації корпоративного управління в банках та інших питань функціонування банківської системи».

Ухваленню рішення про перерозподіл вертикалей підпорядкування передували плідні консультації з міжнародними партнерами.

ОСНОВНІ ЗМІНИ

Вертикаль «Пруденційний нагляд та загальні питання» розділено на дві вертикалі «Пруденційний нагляд» та «Загальний блок».

До вертикалі «Загальний блок», що залишилася під контролем Голови НБУ, відносяться такі підрозділи: Департамент безпеки, Департамент персоналу, Юридичний департамент, Департамент внутрішнього аудиту, Департамент комунікацій, Управління фінансових та операційних ризиків, Офіс правління НБУ, Секретаріат Ради НБУ, Управління захисту прав споживачів фінансових послуг, Відділ режимно-секретної роботи, Відділ з питань запобігання та виявлення корупції.

До вертикалі «Пруденційний нагляд» тепер належать такі структурні підрозділи: Департамент банківського нагляду, Департамент виїзних перевірок, Департамент ліцензування, Департамент нагляду за ринком небанківських послуг, Департамент фінансового моніторингу. Керувати цією вертикаллю буде Заступник Голови НБУ Ярослав Матузка.

Фінансово-адміністративний та операційний блок від сьогодні підпорядковується Першому заступнику Голови НБУ Катерині Рожковій. До складу цього блоку також тепер віднесений Департамент з управління діяльністю Корпоративного недержавного пенсійного фонду Національного банку.

До вертикалі «Монетарна стабільність», керівництво якою здійснює Заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб, приєднано Департамент методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ.

До вертикалі «Ринкові операції», яка залишається під управлінням Заступника Голови НБУ Юрія Гелетія, приєднаний Департамент методології регулювання діяльності банків.

У вертикалі «Платіжні системи та готівковий обіг» підпорядкування структурних підрозділів не змінилось.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: