Одним із найперспективніших інструментів залучення інвестицій в Україні є державно-приватне партнерство

Для збільшення обсягу інвестицій в Україну важливими є наявність інвестиційних стимулів та інструментів державної підтримки. Про це йшлося на Першій щорічній міжнародній конференції «Україна- інвестиційна гавань в часи змін», інформує прес-служба Мінекономрозвитку. 

Як зазначила на заході Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ірина НОВІКОВА, підвищення інвестиційної привабливості держави – це системна багаторівнева робота, в рамках якої реалізується ряд складних, але дуже потрібних реформ. Зокрема, це земельна реформа, децентралізація, цифровізація та проведення прозорої приватизації, над якими Уряд активно працював у 2020 році.

«Я вважаю, що одним із найперспективніших інструментів залучення інвестицій є державно-приватне партнерство. У 2020 році були укладені перші великі концесійні угоди. Це стало можливо внаслідок ефективної взаємодії всіх гілок влади та підтримки міжнародних партнерів, що дозволило залучити якомога ширше коло інвесторів та продемонструвати, що Україна – надійний партнер», – підкреслила пані Новікова.

Важливим кроком для цього стало вдосконалення законодавства у сфері державно-приватного партнерства. Мінекономрозвитку розробило, а Уряд прийняв усі необхідні підзаконні акти на виконання Закону «Про концесію». Розробка цих нормативно-правових актів здійснювалась разом з експертами Світового банку, враховуючи найкращий світовий досвід та міжнародні стандарти.

 «Для стимулювання подальшого розвитку ДПП в Україні, Міністерство розпочало роботу над створенням електронної торгової системи, яка забезпечить проведення концесійних конкурсів в електронному форматі. Це зробить конкурси абсолютно відкритими та прозорими. Наразі у світі на сьогодні не існує аналогів таких систем. Тому сподіваюся, це стане успішним українським ноу-хау, на зразок системи Prozorro», – додала Заступник Міністра.

Ще одним перспективним інструментом для залучення інвестицій є індустріальні парки. На сьогодні в Україні зареєстровані 44 індустріальні парки майже в кожному регіоні. Низка парків має свої презентації, тож інвестор може обрати регіон, галузь та рівень розвитку інфраструктури об’єкта.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: