Банкам варто активно забезпечувати роботу з непрацюючими кредитами

Важливий тренд цього року у банківському секторі – зниження рівня непрацюючих кредитів.

Про це розповів Голова НБУ Кирило ШЕВЧЕНКО на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, ще в липні 2017 року Україна за цим показником була на першому місці у світі. 58% усіх кредитів на той момент в українських банках були непрацюючими. Такий результат – це спадок минулих років, коли стандарти оцінки позичальників були низькими, кредитування пов’язаних осіб – поширеним явищем, а права кредиторів – недостатньо захищеними.

«У 2020 році ми почали активну роботу з очистки банків від непотрібного тягаря. Навесні Уряд схвалив рішення про інструменти реструктуризації NPL у держбанках, а наприкінці червня Рада з фінстабільності представила трирічні плани з очистки. Відтоді процес зі зниження NPL зрушив з напівмертвої точки. За ІІІ квартал частка непрацюючих кредитів скоротилася на 2,9% до 45,6% кредитного портфеля. У жовтні цей процес продовжився і на 1 листопада частка NPL становила 43,4%. Суттєву роботу виконали державні банки, які в червні-листопаді списали 111 млрд. грн. зарезервованої заборгованості. Це дозволило їм вперше за довгий час зменшити частку NPL у своїх портфелях нижче 60%», – повідомив Голова НБУ.

Він також зазначив, що непрацюючі кредити не тиснуть на прибутковість банків та їхній капітал. Адже рівень резервування постійно зростає і сьогодні перевищує 90%. Проте така частка непрацюючих кредитів – це не лише тягар для банків, а й питання їхньої інвестиційної привабливості, яку потрібно підвищувати.

«Тому ми радимо держбанкам продовжити виконувати трирічні плани зі скорочення непрацюючих кредитів. Усім банкам варто й надалі активно моніторити та забезпечувати роботу з непрацюючими кредитами», – підсумував Кирило Шевченко.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: