Як розвивається ринок кредитування в Україні

Незалежна асоціація банків України презентувала «Дослідження ринку кредитування в Україні», яке реалізувала за грантової підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Як повідомляє НАБУ, в рамках дослідження було проаналізовано низку макроекономічних, юридичних і податкових аспектів, виявлено перешкоди для запровадження нових фінансових інструментів та відновлення кредитування, проведено масштабне опитування населення і представників малого та середнього бізнесу України. Підсумком став ряд практичних рекомендацій, розроблених на основі зазначених блоків досліджень.

Проблеми відновлення кредитування економіки розглядалися вже з урахуванням фінансово-економічних наслідків карантину, останніх ініціатив Уряду та нормативних змін.

«Ми дуже вдячні Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» за підтримку дослідження, що охоплює усі стратегічні напрями. Йдеться не тільки про законодавчі перепони та пропозиції, але й про сприйняття ситуації клієнтами – населенням та бізнесом. Ці напрацювання, безумовно, стануть у нагоді усьому фінсектору, оскільки серед іншого допоможуть краще зрозуміти нинішніх та потенційних клієнтів, що сприятиме реалізації одній із глобальних цілей проекту – підвищенню рівня довіри до сектору», – зазначила Виконавчий директор НАБУ Олена КОРОБКОВА.

Заступник керівника Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Юлія ВІТКА наголосила, що результати дослідження є дуже цікавими й корисними для розвитку кредитного ринку України. «Позитивно, що бізнес і населення розглядають вартість кредиту як основний критерій вибору, а на наступному місці – прозорість умов», – сказала вона та додала, що це свідчить про певний рівень фінансової грамотності.

Із негативних моментів пані Вітка згадала про велику частку тих, хто користувався кредитами та не хоче повторювати цей досвід.

Серед наступних кроків – розробка єдиного плану дій на базі висновків дослідження, а також лобіювання розроблених рекомендацій та необхідних законодавчих змін.

Більш детально – в «Дослідженні ринку кредитування в Україні» та «Дослідженні потреб у кредитуванні населення та бізнесу України»

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: