Касові операції переходять в електронну форму

Національний банк спрощує фізичним особам-підприємцям ведення касових операцій у національній валюті, інформує прес-служба НБУ.

Це зумовлено тим, що Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб–підприємців» спростив роботу фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку першої та другої груп та платників єдиного податку третьої групи, які не є платниками податку на додану вартість, а саме – скасоване ведення книги обліку доходів фізичними особами-підприємцями. Такі фізичні особи-підприємці вестимуть облік у довільній формі (паперовій або електронній), помісячно відображаючи отримані доходи.

Оскільки чинне Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні містить посилання на документи, які застосовують фізичні особи-підприємці для обліку готівки, Національний банк привів його у відповідність до вимог цього Закону.

Також урегульовані питання щодо вимог оформлення суб’єктами господарювання заготівлі металобрухту та операцій із металобрухтом за готівкові кошти відповідно до норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо детінізації ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом».

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 8 грудня 2020 року №155 «Про внесення змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні». Вона набрала чинності з 15 грудня 2020 року, водночас підпункти, що стосуються спрощення обліку фізичними особами-підприємцями, – із 1 січня 2021 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: