Робота небанківських фінустанов є неоднорідною

В Україні працює 1414 фінансові компанії, ломбарди та компанії-лізингодавці. Про це повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

При цьому регулятор окреслив основні тренди діяльності цих установ за січень-вересень 2020 року.

Тренд №1. Попри карантин, ринок фінансових послуг зріс:

– на 15% (до 66 млрд. грн.) зріс обсяг позик, які видали фінкомпанії за 9 місяців 2020 року, якщо порівняти з 9 місяцями 2019 року. У ІІІ кварталі вони кредитували навіть жвавіше, ніж у докарантинному І кварталі;

– на 38% (до 63 млрд. грн.) зріс обсяг послуг факторингу. Водночас трендом є не лише колекторська діяльність, а й розвиток класичного факторингу;

– виняток – ринки ломбардів та компаній-лізингодавців. Вони дещо просіли – обидва на 9% (до 12 млрд. грн. та 15,6 млрд. грн. відповідно).

Тренд №2. Українці переважно отримують кредити онлайн, а не у відділеннях фінансових компаній.

Онлайн-кредити становлять майже 3/4 усіх позик громадян за 9 місяців 2020 року: 24,3 млрд. грн. з 33,5 млрд. грн. Українці зазвичай беруть кредити у фінкомпаній строком до одного місяця. Позики упродовж 9 місяців 2020 року надавати 396 фінансових компаній. Кредитують громадян 234 компанії. З них третина компаній (85 установ) дозволяє взяти кредит онлайн. І кількість таких компаній поступово зростає.

Тренд №3. Активність учасників: значна частина гравців є «сплячими».

Робота небанків була неоднорідною. Так, жодних послуг упродовж 9 місяців не надала кожна шоста фінкомпанія. Найбільше «сплячих» ліцензій мають фінансові компанії-гаранти: з 354 компаній активні лише 26.

Кількість ломбардів продовжує зменшуватися. За останні три роки з ринку «пішов» кожен четвертий ломбард. У 2020 році припинили працювати 20 ломбардів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: