Макропруденційна стратегія НБУ оновиться

Національний банк затвердив оновлену Стратегію макропруденційної політики, інформує прес-служба регулятора.

Документ ґрунтується на досвіді перших двох років реалізації макропруденційної політики, а також враховує підходи до регулювання небанківського фінансового сектору в зв’язку з набуттям НБУ повноважень з регулювання та нагляду за небанківськими фінансовими установами («спліт»).

Стратегія макропруденційної політики, яка була оприлюднена наприкінці 2018 року, заклала основи для запровадження системної макропруденційної політики, яка має на меті посилити стійкість фінансової системи. Водночас вона фокусувалася виключно на банківському секторі.

З огляду на «спліт» та розширення повноважень Національний банк оновив Стратегію. На думку НБУ, небанківський фінансовий сектор нині не генерує системних ризиків через свої невеликі розміри, низьку взаємопов’язаність його учасників між собою та з банками, а також через особливості бізнес-моделей. Проте регулятор надалі моніторитиме розвиток сектору та за потреби застосовуватиме макропруденційні інструменти, щоб убезпечити фінансову систему від накопичення системних ризиків та їх реалізації. Ці інструменти часто подібні до тих, які застосовуються у банківському сегменті.

Додатково уточнено фокус Стратегії в частині банківського сектору. З часу її оприлюднення два роки тому усунено один із системних ризиків, згаданий у попередньому документі, – кредитування банками пов’язаних осіб. Також через карантин актуалізовано плани із запровадження та застосування макропруденційних інструментів, зокрема відтерміновано впровадження буферів капіталу.

Цикл публікацій та оглядів фінансового сектору доповнено щоквартальними Оглядом небанківського фінансового сектору та Опитуванням про умови фондування, яке НБУ планує розпочати в 2021 році.

Реалізація Національним банком оновленої Стратегії макропруденційної політики має сприяти стабільності фінансової системи, а отже, і стійкому економічному зростанню.

Більш детально – у Стратегії макропруденційної політики

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: