Програму доступних кредитів удосконалили

Уряд прийняв Постанову «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року №28», в якій Мінфін запропонував низку заходів, направлених на додаткову підтримку малого та середнього бізнесу в умовах карантину. Про це повідомляє прес-служба Міністерства фінансів.

Слід нагадати, що 11 листопада 2020 року Кабінет Міністрів прийняв рішення про додаткове посилення протиепідемічних заходів, зокрема у січні 2021 року.

Внаслідок цього суб’єкти малого, у тому числі мікропідприємництва, та середнього підприємництва в період карантину потребують більшої підтримки шляхом удосконалення державної програми «Доступні кредити 5%-7%-9%».

Доповнена програма передбачає заходи, які є універсальним та дієвим механізмом кредитування мікро, малого та середнього бізнесу з фінансовою державною підтримкою суб’єктам підприємництва незалежно від сфери їх діяльності.

Прийняте урядове рішення запроваджує такі зміни до державної програми «Доступні кредити 5%-7%-9%» :

– програма поширюється на суб’єктів середнього підприємництва, річний дохід яких становить до 20 млн. євро;

– лібералізуються умови кредитів, зокрема, строк кредиту на фінансування оборотного капіталу збільшився до 3 років, відстрочка платежу щодо повернення кредиту може становити до 12 місяців, зменшується перший внесок в реалізації інвестиційного проекту (10% для діючого бізнесу та 15% для стартапів);

– пом’якшуються умови для рефінансування кредитів у частині забезпечення збереження фонду оплати праці – зменшення до 50%, чисельності персоналу – до 50% (станом на 1 березня 2020 року);

– для кредитів на фінансування оборотного капіталу встановлюється компенсація процентів до 0% річних на період карантину та обмежувальних заходів, а після їх скасування продовжується їх компенсація на рівні 3% річних, та для кредитів рефінансування встановлюється компенсація процентів до 3% річних після 31.03.2021 р.;

– врегульовується питання можливості поєднання державної підтримки за програмою «Доступні кредити 5%-7%-9%» з державною підтримкою, яка може надаватися місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування на підставі регіональних та місцевих програм розвитку малого і середнього підприємництва за рахунок місцевих ресурсів.

Станом на кінець 2020 року кількість заявок на участь у Програмі вже склала 58374 шт. на загальну суму 69 млрд. грн. Всього за весь період дії Програми підписано 7158 кредитних договорів на загальну суму 16,5 млрд. грн.

Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво з 23 банками.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: