Атестація учасників ринків капіталу зазнає змін

З 1 вересня 2021 року фахівці, які провадять професійну діяльність на ринках капіталу та організованих товарних ринках, проходитимуть атестацію по-новому.

Для цього наприкінці грудня минулого року Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку України затвердила нові програми кваліфікаційних іспитів. Ці програми є результатом трирічної роботи НКЦПФР, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» та асоціації CFA Society Ukraine, повідомляється на офіційній сторінці Проекту у Facebook.

Слід нагадати, що впродовж 2018-2019 років було зроблено низку кроків, спрямованих на втілення реформи системи атестації, а перші проекти програм були представлені в січні 2020 року.

Торік за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» було розроблено програми іспитів для фахівців фінансових установ, які перейшли під регулювання НКЦПФР у зв’язку зі сплітом, а саме для фахівців недержавних пенсійних фондів та фондів фінансування будівництва/операцій з нерухомістю.

Після прийняття в червні 2020 року Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів» було оновлено програми іспитів для інвестиційних фірм та клірингових установ (установ, що здійснюють діяльність з визначення зобов’язань, та центрального контрагента), а також розроблено окремі програми для організаторів торгівлі фінансовими інструментами та організаторів торгівлі продукцією.

Більш детально – у Рішенні НКЦПФР від 4 грудня 2020 року «Про затвердження програм кваліфікаційних іспитів»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: