НБУ здійснюватиме безвиїзний нагляд за небанківськими фінустановами

Регулятор затвердив порядок здійснення безвиїзного нагляду за учасниками ринків небанківських фінансових послуг, інформує прес-служба Нацбанку.

Це дозволить НБУ ефективно та системно здійснювати безвиїзний нагляд, отримувати актуальну інформацію про ринок, запобігати правопорушенням та своєчасно комунікувати з учасниками ринку.

У липні 2020 року з набранням чинності закону про «спліт» Нацбанк отримав повноваження зі здійснення безвиїзного нагляду за діяльністю учасників ринків небанківських фінансових послуг. Оскільки раніше спеціальний нормативно-правовий акт з питань безвиїзного нагляду був відсутній, Національний банк вирішив врегулювати цей процес в єдиному документі.

Об’єктами безвиїзного нагляду є:

– небанківські фінансові установи;

– надавачі фінансових послуг, які не є фінустановами;

– посередники на ринках фінансових послуг;

– фізичні особи-підприємці – надавачі фінансових послуг;

– постійні представництва у формі філій іноземних страхових компаній;

– небанківські фінансові групи.

Під час безвиїзного нагляду регулятор здійснюватиме моніторинг діяльності учасників ринку. Аналізуватиметься звітність, документи, операції та інша отримана офіційна інформація.

НБУ здійснюватиме безвиїзний нагляд на постійній (регулярній) основі. Для цього він оцінюватиме загальний фінансовий стан, результати діяльності та якості корпоративного управління, системи внутрішнього аудиту й управління ризиками, дотримання обов’язкових нормативів та інших вимог. Для обговорення питань, що можуть виникнути під час безвиїзного нагляду, з власниками істотної участі та керівниками учасників ринку можуть бути проведені зустрічі.

Відповідні норми містяться у Постанові Правління НБУ від 28 грудня 2020 року №69. «Про затверджене Положення про здійснення Національним банком України безвиїзного нагляду на ринках небанківських фінансових послуг». Постанова набрала чинності з 31 грудня 2020 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: