Як застосовувати первинні документи

Міністерство фінансів України роз’яснило особливості застосування первинних документів. За повідомленням Мінфіну, відповідне роз’яснення було видане у зв’язку з прийняттям парламентом у листопаді минулого року Закону України №1724-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо усунення адміністративних бар’єрів для експорту послуг».

Цим законодавчим актом було внесено зміни до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» в частині спрощення документообігу підприємств шляхом зменшення вимог до первинного документа та скорочення переліку його обов’язкових реквізитів, зокрема змінено термін «первинний документ», що дозволить вважати оплачений (акцептований) рахунок-фактуру (інвойс) підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарських операцій з постачання товарів, робіт (послуг) без обов’язкового складання акта приймання-передачі.

Таким чином, Міністерство фінансів продовжує процес гармонізації національного законодавства з європейським, у тому числі шляхом впровадження найкращих світових практик, що позитивно вплине на бізнес-клімат в Україні та зміцнить її позиції у рейтингу Doing Business.

Більш детально – у роз’ясненні Мінфіну

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: