Корпоративне законодавство отримало шанс на зміни

Комітет ВРУ з питань економічної політики рекомендував до прийняття у другому читанні та в цілому два законопроекти щодо корпоративного управління.

Як повідомляє на своїй сторінці у Facebook Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Комітет, зокрема рекомендував до прийняття проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах) (реєстраційний №2302а-д).

Він передбачає:

– удосконалення механізму придбання акцій приватного акціонерного товариства за наслідком придбаного контрольного пакету акцій;

– запровадження механізму придбання акцій публічного акціонерного товариства за наслідком придбаного контрольного та значного пакету акцій;

– запровадження механізму обов’язкового продажу акцій акціонерами на вимогу акціонера – власника 95% акцій товариства;

– запровадження механізму обов’язкового придбання власником, який володіє пакетом у розмірі більше ніж 95% простих акцій товариства, на вимогу акціонерів товариства належних їм акцій.

Також Комітет рекомендує парламенту схвалити законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо корпоративних договорів) (реєстраційний №4470).

Документом з метою впровадження світового досвіду щодо удосконалення механізмів корпоративного управління в акціонерних товариствах та товариствах з обмеженою відповідальністю пропонується ввести до законодавства України норми щодо укладення корпоративних договорів – договорів про реалізацію прав учасників (засновників) товариства з обмеженою відповідальністю та договорів між акціонерами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: