В Україні зафіксовано близько 60 сумнівних фінансових проектів

НКЦПФР за останній квартал 2020 року виявила понад 40 проектів, які пропонують фінансові послуги громадянам, з метою подальшого незаконного заволодіння коштами, у рамках систематичного моніторингу сумнівних фінансових проектів («скам-проекти»).

У повідомленні Комісії зазначається, що перелік проектів наведено на її офіційному веб-сайті в розділі «Захист прав інвесторів». Наразі загальна кількість таких проектів складає близько 60.

Цей перелік включає проекти, які нібито працюють на ринку Форекс або з іншими фінансовими активами, а також проекти, які вводять в оману громадян під виглядом співпраці з міжнародними фінансовими інвестиційними компаніями, та проекти, які діють по вже знайомому українцям механізму надання надвеликого відсотку кешбеку під виданими подарункових сертифікатів (сумнозвісний B2Bjewelry).

Такі особи представляються потенційним жертвам як відомі та успішні фінансові компанії, які начебто мають великий досвід у сфері інвестицій та відмінну ділову репутацію з головними офісами в міжнародних фінансових столицях світу.

Деякі компанії мають або роблять вигляд, що мають реєстрацію та юридичну адресу в містах України. По таких компаніях НКЦПФР додатково повідомить правоохоронні органи.

Разом із тим, Комісія отримала інформацію від Європейських регуляторів щодо ряду компаній, які прикриваються квазіуспішними компаніями з торгівлі акціями та іншими фінансовими інструментами, з метою уникнення відповідальності в тих країнах, де вони пропонують такі послуги, облаштовують свої офіси у бізнес-центрах України. Наразі НКЦПФР співпрацює з правоохоронним органам з метою притягнення відповідних осіб до відповідальності.

На думку регулятора, дії даних осіб не тільки завдають збитків діловій репутації нашої країни як правової суверенної демократичної держави, вони також відлякують потенційних інвесторів.

Враховуючи активність сумнівних фінансових проектів Комісія разом з законодавцями готує законопроект, який містить, зокрема, норми посилення боротьби з зловживанням на ринках капіталу та дасть можливість більш ефективно запобігати, упереджувати діям осіб, що завдають шкоду громадянам.

Більш детально – у переліку сумнівних фінансових проектів

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: