Кабмін планує створити Український міжнародний фінансовий центр

На засіданні Уряду було представлено проект Меморандуму щодо створення УМФЦ (Українського міжнародного фінансового центру). Про це інформує прес-служба НКЦПФР.

Дана ініціатива стала можливою завдяки прийняттю Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів».

Прем’єр-міністр України Денис ШМИГАЛЬ зазначив, що створення сприятливих умов для функціонування фінансового ринку капіталів – один з ключових кроків для будівництва успішної України. Найближчим часом даний Меморандум буде схвалено та передано для подальшого підписання з міжнародними партнерами.

Також Денис Шмигаль відзначив: «Фондовий ринок – це те, що є в усіх наших успішних сусідів. Тому його створення є одним із пріоритетів Уряду. Адже це означатиме додаткові фінансові інструменти для внутрішнього та зовнішнього інвестора».

УМФЦ буде повністю інтегрованим в українську правову систему, а також надасть рівні можливості і привілеї кожному локальному та міжнародному учаснику.

Основними перевагами проекту є такі:

– прозорі правила та регулювання;

– запобігання корупції та шахрайства;

– підвищення конкурентоспроможності українського бізнесу на міжнародній арені;

– підвищення активності ринку – збільшення суми оподаткованого прибутку;

– підвищення конкуренції – збільшення обсягів прямих іноземних інвестицій та зростання ВВП;

– залучення інвестицій сприятиме створенню робочих місць;

– підвищення стандартів життя українців;

– стабільна пенсійна система та підвищення розміру пенсій;

– справедливі ціни на енергоресурси тощо.

«Результатом розвитку ринків капіталу та товарних ринків буде прискорення економічного зростання та покращення рівня життя українців. У цьому і полягає суть програми реформ», – наголосив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ, представляючи Меморандум.

Проект передбачає – новий оншорний регіональний центр ринків капіталу та товарних ринків, який включатиме у свою структуру п’ять установ: Консультативну раду, Бюро зв’язків з інвесторами, Арбітражний центр, Універсальну біржу та Фінансово-інфраструктурний холдинг.

«Невизначеність з верховенством права – це основна причина небажання інвестувати в Україну. Вирішити цю проблему допоможе окремий арбітражний центр, до якого будуть залучені професійні арбітри з великим досвідом роботи», – зазначив Тимур Хромаєв.

Запуск проекту планується восени 2023 року, але уже зараз ведеться робота над розробкою проектів нормативної бази.

Більш детально – у презентації НКЦПФР

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: