Фінансові установи автоматизують процеси фінмоніторингу з другого півріччя 2021 року

Регулятор відтермінував на шість місяців строки для налаштування та автоматизації процесів у сфері фінансового моніторингу для банків та небанківських фінустанов, передає прес-служба НБУ.

Відтепер вони зобов’язані це зробити не пізніше 30 червня 2021 року. Раніше передбачалося, що вони мали привести свої процеси у відповідність до вимог Положень про здійснення банками та установами фінансового моніторингу не пізніше 31 грудня 2020 року.

Графік було змінено з урахуванням потреби банків та небанківських фінустанов у додатковому часі для розробки програмного забезпечення, у тому числі у зв’язку із запровадженими карантинними заходами. Так, на сьогодні значна кількість ІТ-компаній, які розробляють необхідне програмне забезпечення, працюють у дистанційному режимі або в скороченому штаті.

Банки й платіжні системи, які здійснюють перекази коштів у режимі онлайн, повинні налаштувати систему автоматизації процесів із фінмоніторингу.

Для решти небанківських фінустанов наявність системи автоматизації має рекомендаційний характер.

Зазначені норми затверджені Постановою Правління НБУ від 12 січня 2021 року №2 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набрала чинності з 15 січня 2021 року.

Слід нагадати, що у зв’язку з уведенням у дію 28 квітня 2020 року нових вимог законодавства з питань фінансового моніторингу, Національний банк затвердив Положення про здійснення банками фінансового моніторингу (Постанова Правління НБУ №65) та Положення про здійснення установами фінансового моніторингу (Постанова Правління НБУ №107). Положеннями, зокрема, передбачено, що банки та небанківські установи мають налаштувати та автоматизувати свої процеси у сфері фінансового моніторингу.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: