Розрахунковий центр запустив новий сервіс «РЕПО з контролем ризиків»

Про це йдеться у повідомленні РЦ.

«РЕПО з контролем ризиків» – сервіс грошового ринку, де РЦ виконує функцію центрального контрагента, який контролює гарантійне забезпечення учасників клірингу (створене за рахунок грошових коштів та цінних паперів) та гарантує або виконання зобов’язань за укладеними договорами РЕПО, або сплату штрафу добросовісній стороні. При цьому, завдяки інтеграції з фондовими біржами, укладені на біржах правочини потрапляють до єдиного клірингового пулу, що дає можливість значною мірою скористатись перевагами неттінгу.

Як зазначається у повідомленні НБУ, регулятор вітає запуск Розрахунковим центром з обслуговування договорів на фінансових ринках нової послуги для ринку капіталів – «РЕПО з контролем ризиків». Відтепер учасники фондового ринку зможуть укладати угоди репо з державними цінними паперами, використовуючи послуги центрального контрагента для зменшення ризиків.

«Запуск цього інструмента в Україні був довгоочікуваним кроком для учасників банківського та небанківського фінансових ринків. Продукти репо є ключовими на усіх розвинутих фінансових ринках. Новий сервіс пропонує надійний та стандартизований інструмент для оперативного отримання банками ліквідності та сприятиме формуванню ринкових орієнтирів щодо вартості позикових коштів», – зазначив Начальник Управління депозитарної діяльності НБУ, Голова наглядової ради Розрахункового центру Андрій СУПРУН.

За оцінками Національного банку, запровадження цього сервісу дозволить банкам розширити перелік фактичних контрагентів. Це збільшить ліквідність ринку облігацій внутрішньої державної позики та розширить можливості з рефінансування ОВДП у портфелях інвесторів. Крім того, використання центрального контрагента розширить можливості з неттінгу угод, укладених з різними контрагентами, та зменшить потребу учасників ринку в ліквідності.

Новий продукт Розрахункового центру розроблявся у співпраці з Національним банком та за активної підтримки учасників ринку.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: