Валютні обмеження пом’якшуються

Національний банк пом’якшив валютні обмеження для операцій, пов’язаних із зовнішньоторговельною діяльністю.

Так, за інформацією прес-служби НБУ, по-перше, регулятор звільнив від обов’язкового продажу надходження в іноземній валюті від нерезидентів, якщо ці кошти надходять як грошове забезпечення (гарантійний внесок, застава, завдаток, депозит, гарантія) участі в аукціонах, торгах або тендерах, які проводяться резидентами.

По-друге, Нацбанк надав банкам можливість купувати для клієнтів іноземну валюту, не враховуючи до загальної суми наявного на рахунках резидента залишку валюти, який надійшов як грошове забезпечення від нерезидента для участі в торгах, тендерах або аукціонах.

Обидва кроки мають сприяти збільшенню продажу продукції українського виробництва покупцям-нерезидентам. Адже вони полегшать проведення закупівель не тільки у державних підприємств, а й у всіх суб’єктів господарської діяльності.

По-третє, Національний банк дозволив банкам купувати іноземну валюту для клієнтів, якщо сума залишку на рахунку клієнта не перевищує $100 тис. До цього часу для купівлі іноземної валюти клієнт повинен був мати суму залишку на рахунку менш ніж $25 тис. (в еквіваленті).

Відповідні зміни передбачено постановою Правління Національного банку України від 22 лютого 2017 року №13 «Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 13 грудня 2016 року №410», яка набуває чинності з 23 лютого 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: