Ринок лізингу має значні перспективи для зростання

Лізингові компанії сьогодні лідери серед небанківських фінустанов за темпами відновлення та зростання після жорстких карантинних обмежень.

На цьому акцентував увагу Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ у своїй вітальній промові під час онлайн-заходу «Курс лізингової майстерності», повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook. Організаторами онлайн-курсу виступили – Kyiv School of Economics у партнерстві з USAID Ukraine – USAID Україна, Асоціацією «Українське об’єднання лізингодавців» (Лізинг в Україні/Leasing in Ukraine) та Національний банк України.

«Цей ринок має чудові перспективи для розвитку в Україні. Він демонструє зростання останніми роками, але потенціал ринку набагато більший», – додав Олександр Бевз.

Сьогодні ринок лізингу в Україні висококонцентрований. Загалом ліцензії на цей вид діяльності мають 548 компаній, проте активну діяльність веде лише незначна кількість. Так, 20 найбільших компаній займають 95% ринку лізингових послуг.

 «У такій високій концентрації немає нічого поганого. Працюють ті, хто має бачення, клієнтів та високу репутацію. У перспективі регулятор планує, як то кажуть «відпускати» ринок, тобто поступово спрощувати регулювання та нагляд», – наголосив Олександр Бевз.

На сьогодні лізингодавцями можуть бути як фінансові установи, так і юридичні особи, які не мають статусу фінансових установ. Водночас вони мають різні умови виходу на ринок та роботи загалом. НБУ планує усунути цей дисбаланс, не створюючи штучних перешкод для розвитку ринку.

«Національний банк має намір бути не тільки регулятором, а й партнером і адвокатом ринку. Ми плануємо підтримувати розвиток лізингових компаній, зокрема у законопроектній роботі та взаємодії з іншими державними органами. НБУ очікує ухвалення цього року нової редакції закону про фінансовий лізинг, який усуне низку перешкод для розвитку ринку», – повідомив Директор Департаменту ліцензування НБУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: