Якою буде Служба фінансових розслідувань

Мінфін презентував законопроект щодо створення органу протидії фінансовим злочинам.

Документ був представлений Міністром фінансів Олександром Данилюком на засіданні Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики, повідомляє прес-служба Мінфіну.

Концепцію створення нової Служби фінансових розслідувань та відповідний законопроект було розроблено Мінфіном спільно з робочою групою, організованою Прем’єр-міністром України. Передбачається, що Служба буде розслідувати серйозні фінансові та економічні злочини, які загрожують національній безпеці у сфері економіки.

До основних функцій Служби фінансових розслідувань належатиме виявлення, припинення, розкриття та досудове розслідування злочинів в економічній, фінансовій та податковій сферах, а також аналітична і профілактична робота щодо виявлення факторів, які сприяють вчиненню таких злочинів.

Особливістю нової Служби є зміна силового підходу на комплексний і аналітичний – з використанням сучасних методик розслідувань економічних злочинів. Служба буде повністю демілітаризована, сформована з нових людей, не в складі ДФС, персонал отримуватиме гідні заробітні плати, не буде ніяких спецпідрозділів і жодних можливостей для корупції.

Структура нового органу з протидії фінансовим злочинам буде включати центральний апарат та не більше семи територіальних управлінь. Чисельність новоствореного відомства становитиме до 3,5 тис. осіб замість чинних приблизно 10 тис. в різних органах. Персонал відбиратиметься за відкритими і об’єктивними конкурсами, особливості проведення яких визначаються законопроектом.

Як зазначають у Мінфіні, створення Служби фінансових розслідувань – це стратегічне рішення для країни, яке покращить бізнес-клімат та стане одним з найважливіших кроків для економічного розвитку. Результатом має стати системна протидія усьому спектру економічних злочинів, зменшення тиску на бізнес та позбавлення ДФС інструменту системної корупції.

Законопроект публічно підтримали основні бізнес-асоціації та громадські об’єднання, серед яких Американська торгівельна палата, Спілка українських підприємців, Торгово-промислова палата України, громадська платформа «Податки для економічної свободи», до якої входять 17 асоціацій, Коаліція «За ліберальну податкову реформу», яка налічує 15 асоціацій, Коаліція «за детінізацію економіки» (7 асоціацій), а також об’єднання громадських експертів Реанімаційного Пакету Реформ, до складу якого входять провідні дослідницькі центри та громадські організації.

Наразі Уряд завершує роботу над узгодженням ключових аспектів законопроекту. Після цього він буде внесений на розгляд Кабміну та направлений до Верховної Ради для широкого і відкритого обговорення усіма зацікавленими сторонами.

Більш детально – у Ключових аспектах законопроекту

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: