Методика оцінки активів неплатоспроможних банків

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оприлюднив Методику оцінки активів банку, віднесеного до категорії проблемних або неплатоспроможних. Як передає прес-служба Фонду, документ, що визначає порядок оцінки активів, у тому числі і прав вимоги за кредитами, вже зареєстрований у Міністерстві юстиції та набув чинності. Це черговий крок ФГВФО у рамках забезпечення політики максимальної прозорості та відкритості процесу реалізації активів неплатоспроможних банків.

У затвердженій Методиці, зокрема, перелічено чинники, які впливають на визначення вартості банківських активів, а також наведено конкретні формули, що використовуються Фондом для розрахунку.

Оцінка активів за цією Методикою здійснюється для банків, віднесених до категорії проблемних або неплатоспроможних. Результати її застосування мають здебільшого довідковий характер та вживаються для порівняння зі звітами незалежних суб’єктів оціночної діяльності.

«Фонд гарантування, як і обіцяв, оприлюднює свою внутрішню методику оцінки активів. Ми зацікавлені у тому, щоб суспільство, і у першу чергу, кредитори неплатоспроможних банків, розуміли ті процеси, які відбуваються у Фонді в сфері реалізації активів. Своєю Методикою ми пояснюємо, чому той чи інший актив був оцінений у певну суму. Утім це – наш внутрішній документ. У той же час ми чекаємо, що Фонд державного майна України нарешті затвердить свою методику оцінки банківських активів, яка стане обов’язковою для використання всіма ліцензованими суб’єктами оціночної діяльності. Ще рік тому ми звернулися до них із цим проханням», – зазначила Директор департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО Юлія Берещенко.

Більш детально – у Методиці оцінки активів банку, віднесеного до категорії проблемних або неплатоспроможних

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: