Заборгованість неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування зменшилася

Національний банк за 2020 рік отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 2,18 млрд. грн.

Як повідомляє прес-служба НБУ, найбільше коштів отримано від реалізації заставлених неплатоспроможними банками майнових прав за кредитними договорами – 1,02 млрд. грн.

Також частково заборгованість за наданими Національним банком кредитами рефінансування неплатоспроможних банків погашено за рахунок:

– реалізації заставлених неплатоспроможними банками об’єктів нерухомого майна – 228,8 млн. грн.;

– звернення Нацбанком стягнення на нерухоме майно шляхом набуття його у власність на загальну суму 357,8 млн. грн.;

– реалізації в межах виконавчого провадження заставленого нерухомого майна поручителів неплатоспроможних банків на загальну суму 73,4 млн. грн.;

– отримання коштів від погашення заборгованості за заставленими Національному банку кредитними договорами на загальну суму 252,3 млн. грн.;

– інших джерел погашення заборгованості на загальну суму 248 млн. грн.

За найвищими цінами в 2020 році реалізовано пул майнових прав за кредитними договорами, переданими ПАТ «КБ «НАДРА» в заставу Національному банку – 187,4 млн. грн., а також об’єкт нерухомого майна, переданий ПАТ «ВіЕйБі Банк» в іпотеку Національному банку – 60,7 млн. грн.

Упродовж 2020 року регулятор погодив умови реалізації заставлених майнових прав за кредитними договорами із сукупною початковою ціною реалізації 12,25 млрд. грн. та об’єктів нерухомого майна із сукупною початковою ціною реалізації в розмірі 1,49 млрд. грн.

Заборгованість неплатоспроможних банків за кредитами рефінансування у 2020 році зменшилася з 44 млрд. грн. до 41,7 млрд. грн. станом на 31 грудня 2020 року.

«Ми робимо все можливе для погашення боргів за кредитами рефінансування, значна частина яких була видана ще до середини 2014 року. На жаль, застави за досі непогашеними кредитами часто низьколіквідні та мають низьку якість. Наприклад, майнові та корпоративні права, а також акції самих збанкрутілих банків. Це ускладнює роботу з повернення боргів за рефінансуванням неплатоспроможних банків. Проте завдяки проведеній у минулому році роботі Національному банку все ж вдалося дещо розформувати резерви. Нагадаю, що розформування резервів дозволяє збільшити суму прибутку, яка перераховується центробанком до Держбюджету», − зазначила Перший заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

Загалом із 2017 року Нацбанк отримав на погашення заборгованості за кредитами рефінансування неплатоспроможних банків 8,4 млрд. грн.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: