Як компанії мають розкривати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників

Держфінмоніторинг оприлюднив Керівні настанови щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників (КБВ).

Як зазначається у документі, Україна стала однією з перших країн у світі, яка відкрила інформацію про бенефіціарних власників компаній і зробила її публічно доступною. У 2014 році було прийнято Закон, який зобов’язував усі компанії подавати дані про своїх КБВ до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (ЄДР). Однак технічні недоліки ЄДР та слабке законодавче забезпечення стали причиною того, що дані про КБВ, що містяться в ЄДР, дуже часто є неактуальними, неточними, недостовірними, належним чином неперевіреними, а отже – низькоякісними.

Крім того, аналіз даних про КБВ ускладнений ще й через те, що інформація в ЄДР не подана у машинозчитувальному форматі та містить багато помилок. Чимало компаній не подають інформацію про своїх КБВ або й навмисно подають неправдиву інформацію.

Важливість питання розкриття КБВ знайшло чітке відображення у публікаціях численних міжнародних організацій, а також у міжнародному та національному законодавстві. Зокрема, в рамках Директив ЄС 2015/849 та 2018/843 посилено вимоги до прозорості інформації про КБВ. Вимоги вказаних директив були враховані при розробці нової редакції Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Дані Керівні настанови, що були розроблені за сприяння Координатора проектів ОБСЄ в Україні, є першою спробою узагальнення національного законодавства, кращих міжнародних практик, тематичних досліджень та невирішених проблемних питань, відповіді на які мають стати передумовою побудови в Україні ефективного механізму ідентифікації, валідації та верифікації даних про КБВ.

Більш детально – у Керівних настановах щодо розкриття інформації про кінцевих бенефіціарних власників

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: