У 2020 році Фонд гарантування провів більше 1,1 тис. аукціонів з продажу активів неплатоспроможних банків

Надходження коштів до банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів, торік склали 4323,8 млн. грн. Про це йдеться у повідомленні ФГВФО.

Зокрема від продажу активів, що здійснюється через електронні аукціони, які проходять за відкритою та прозорою процедурою, банки отримали 4016,6 млн. грн. Такого обсягу надходжень від продажу вдалося досягти незважаючи на те, що значну частину активів, у тому числі найбільш ліквідних, було продано в попередні роки. До того ж в багатьох неплатоспроможних банках, переданих в управління Фонду, процедуру ліквідації вже завершено. Станом на 1 січня 2021 року Фонд здійснює ліквідацію 46 банків.

У період запровадженого в Україні карантину продажі активів не припинялися та проходили з дотриманням усіх його вимог. Зокрема, була організована віддалена робота працівників Фонду і надана всебічна дистанційна підтримка інвесторам, які виявили бажання взяти участь в електронних торгах у системі Prozorro.Продажі та на міжнародних майданчиках. Це дозволило ФГВФО навіть у таких складних економічних умовах досягти значних результатів – за підсумками минулого року було проведено 1144 успішних аукціонів.

Найбільше коштів від реалізацій активів у 2020 році отримали:

– АТ «ДЕЛЬТА БАНК» – 971,2 млн. грн.;

– ПАТ «КБ «НАДРА» – 780,4 млн. грн.;

– АТ «ВТБ БАНК» – 561,9 млн. грн.;

– ПАТ «ВіЕйБі БАНК» – 380,9 млн. грн.;

– ПАТ «БАНК «ФІНАНСИ ТА КРЕДИТ» – 321,5 млн. грн.

Окрім надходжень від продажу активів у 2020 році неплатоспроможні банки отримали 285,8 млн. грн. від погашення кредитів та 21,4 млн. грн. – від оренди майна.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: