Лізингова галузь демонструє стійкість
|Асоціація «Українське об’єднання лізингодавців» підбила підсумки діяльності лізингового ринку за минулий рік.
Згідно з ними, загальна вартість портфелю членів Асоціації на кінець 2020 року склала 25,4 млрд. грн. Вона збільшилась на 61% протягом року переважно за рахунок органічного зростання та на третину – внаслідок збільшення кількості членів.
Трійкою компаній-лідерів за підсумками року є «ОТП Лізинг», «УЛФ-Фінанс» та «Укргазбанк». Їх сукупна частка склала 59% від портфелю членів організованого ринку.
Обсяг нового бізнесу сягнув 22,4 млрд. грн., що вказує на приріст в обсязі 27% протягом року (з яких 16% також забезпечило зростання ринку). Таким чином, за результатами 2020 року лізингова галузь продемонструвала свою стійкість і спромоглась наростити розміри ринку.
Дуже успішним для галузі видався останній квартал минулого року – вартість нових угод за цей період склала 6,9 млрд. грн. і зросла на 12% порівняно з ІІІ кварталом та на 50% порівняно з аналогічним періодом попереднього року. Тож останній квартал минулого року став найуспішнішим для лізингової галузі і продовжив тренд на відновлення і зростання, що розпочався в другому півріччі.
Лідерами ринку за обсягом нових угод стали ті ж учасники Асоціації – «ОТП Лізинг», «УЛФ-Фінанс» та «Укргазбанк». Їх сукупна частка склала 60% від загального обсягу нового бізнесу.
Структура активів за предметом лізингу не зазнала суттєвих змін протягом року. Ключовими сегментами ринку залишаються колісний автотранспорт із часткою 51% і сільськогосподарська техніка із часткою 28%. Натомість відсоток залізничної техніки зменшився до 8%, а спецтехніки та іншого обладнання дещо зріс (до 7% і 6% відповідно).
Підсумки року дозволяють зробити висновок, що лізинговий ринок виявився одним з найбільш стабільних сегментів небанківсьвого ринку України, який зміг не лише відновити свої позиції після істотного падіння у весняно-літній період, а й суттєво наростити обсяги. А також це свідчить про зростання зацікавленості та довіри до цього фінансового інструменту з боку реального сектору економіки.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: