Капіталізація та реорганізація банків спроститься

Верховна Рада прийняла за основу проект закону «Про спрощення процедур капіталізації та реорганізації банків». Як повідомляє прес-служба парламенту, цим законопроектом (реєстраційний №6010) передбачається тимчасово, до 1 серпня 2020 року, зменшити строки розгляду документів та оптимізувати процедури капіталізації та реорганізації банків шляхом приєднання для забезпечення послідовних та узгоджених дій з боку регулюючих органів.

Проектом також планується врегулювати питання припинення здійснення банківської діяльності без ліквідації юридичної особи та розв’язати проблему забезпечення безперервності обслуговування клієнтів банку, що приєднується, протягом проведення всієї процедури реорганізації.

Для цього законопроект передбачає:

– скорочення строків та виключення окремих існуючих процедур під час проведення процедури приєднання;

– перегляд існуючої процедури взаємодії банків, що беруть участь у приєднанні, з Національним банком України та іншими державними органами під час приєднання;

– визначення моменту виникнення правонаступництва по зобов’язанням банку, що припиняється внаслідок приєднання тощо.

За інформацією прес-служби Національного банку, регулятор, вітаючи прийняття даного законопроекту у першому читанні, впевнений, що малі та середні банки повинні мати цивілізовану можливість для консолідації та, таким чином, виконання вимог із докапіталізації.

Наразі законодавчі вимоги зі збільшення розміру статутного капіталу банку виконуються за рахунок додаткових внесків акціонерів банків. Проте Національний банк бачить й інший можливий шлях: ним може стати консолідація банківського сектору шляхом приєднання банків. Однак, зважаючи на те, що існуюча процедура приєднання банків занадто складна та тривала, конче необхідно її спростити та скоротити.

Законопроект №6010 надасть можливість здійснити реорганізацію банків за скороченою процедурою, строк якої буде зменшено в декілька разів – з півтора року до трьох-чотирьох місяців.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: