НБУ оновив вимоги до уповноважених банків

Регулятор розширив та уточнив вимоги до банків, які залучатимуться до зберігання запасів готівки регулятора та проведення операцій із ними в усіх регіонах країни.

Зокрема, як зазначається у повідомленні НБУ, для удосконалення процесу відбору уповноважених банків регулятор:

– уточнив та розширив критерії для відбору у питанні надання банками письмового звернення та необхідної інформації Нацбанку;

– розширив умови для припинення дії рішення Національного банку та перегляду статусу уповноваженого банку;

– деталізував вимоги щодо направлення Нацбанком на доопрацювання банком наданої інформації;

– уточнив умови щодо відмови регулятором в наданні банку статусу уповноваженого;

– встановив нові вимоги до банків щодо зобов’язань упродовж першого року діяльності у статусі уповноваженого банку забезпечити зберігання запасів готівки Національного банку в сумі не менше 1 млрд. грн. загалом на банк, а також забезпечити наявність щонайменше одного відокремленого підрозділу в регіоні не менше ніж у 30% областей упродовж двох років діяльності у статусі уповноваженого банку, у 60% областей – упродовж чотирьох років діяльності у статусі уповноваженого, 80%-100% областей – упродовж шести років діяльності у статусі уповноваженого банку.

Водночас до зберігання запасів готівки НБУ не залучатимуться банки, якщо до них, до їхніх керівників або до власників істотної участі в них застосовані санкції іноземними державами (крім держави, що здійснює збройну агресію проти України), міждержавними об’єднаннями, міжнародними організаціями або Україною.

Відповідні норми містить Постанова Правління НБУ від 21 січня 2021 року №6 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набрала чинності з 26 січня 2021 року.

Слід нагадати, що сьогодні функції зберігання запасів готівки Національного банку та проведення операцій із ними в усіх регіонах країни виконують підрозділи чотирьох уповноважених банків: АТ «Ощадбанк», АТ КБ «Приватбанк», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ПУМБ».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: