Кредитні спілки планують залучити до ФГВФО

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Всесвітня рада кредитних спілок (WOCCU) підписали Меморандум про співпрацю щодо Проекту Місії USAID в Україні «Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)». Меморандум набирає чинності з дня його підписання та діє до 31 березня 2023 року.  

Як повідомляє прес-служба ФГВФО, метою співпраці у рамках підписаного Меморандуму, зокрема, є забезпечення сприятливого середовища для розвитку кредитних спілок та створення системи гарантування вкладів членів кредитних спілок.

«Розширення гарантій на вклади фізичних осіб, залучені небанківськими фінансовими установами, – це один із пріоритетних напрямів роботи Фонду. Упродовж останніх років ми активно працювали над розробкою відповідної моделі, і наше завдання зараз – напрацювати та затвердити відповідну нормативно-правову базу. Для нас принциповий момент – створити єдину систему гарантування в усіх установах, що мають право залучати вклади від населення. Переконана, наша співпраця у рамках Меморандуму допоможе, у тому числі, втілити у цьому напрямі найкращі світові підходи», – сказала Директор-розпорядник ФГВФО Світлана РЕКРУТ.

«Ми, як Проект, вітаємо активне залучення ФГВФО до розвитку надійного ринку кредитних спілок в Україні. Поширення гарантії ФГВФО на вклади членів кредитних спілок сприятиме побудові міцного та диверсифікованого фінансового сектору в країні в цілому, особливо з точки зору споживачів фінансових послуг. У рамках підписаного сьогодні Меморандуму про співпрацю Проект КЕП сприятиме побудові діалогу між усіма залученими сторонами та надаватиме огляд глобальної перспективи діяльності кредитних спілок та можливих схем гарантування вкладів, що застосовуються для секторів кредитних спілок у різних країнах, у тому числі досвід ЄС. Таким чином, участь українських кредитних спілок у ФГВФО також сприятиме гармонізації українського законодавства з європейськими стандартами відповідно до Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС», – наголосила Директор Проекту КЕП Ева СЄРЖИНСЬКА.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: