Обсяги банківських депозитів зросли, а їхня вартість зменшилась

Минулий рік, попри карантинні обмеження, був сприятливим для зростання і здешевлення ресурсної бази банків. На цьому наголосив НБУ на своїй офіційній сторінці у Facebook.

За даними регулятора, обсяг депозитного портфеля банків у національній валюті у 2020 році зріс на 30,7%, у тому числі обсяг гривневих коштів бізнесу збільшився на 35%.

Гривневі вклади домогосподарств зросли на 26,4%, це – найвищі темпи зростання з 2010 року. Валютні вклади населення також зросли на 2,2% у доларовому еквіваленті. Завдяки активнішому зростанню гривневих вкладів рівень доларизації депозитів населення знизився за рік на 0,9% до 41%.

Водночас вартість депозитів у 2020 році відчутно зменшилася. Процентні ставки за новими бізнес-депозитами знизилися: у гривні – на 6,6% до 3,8% річних; у валюті – на 1,2% до 1,1% річних.

За новими депозитами домашніх господарств: у гривні – на 6% до 8% річних; у валюті – на 1,2% до 1,2% річних.

Привабливіші процентні ставки за гривневими депозитами порівняно з валютними депозитами сприяли притоку коштів у вклади в національній валюті.

Карантинні обмеження зумовили тренд часткового перетікання коштів населення зі строкових депозитів на карткові та ощадні рахунки. Громадяни через невизначеність подальшого розвитку подій прагнули мати вільні гроші на випадок непередбачуваних витрат. Як наслідок, частка гривневих коштів на вимогу за рік зросла.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: