Страховики мають подати річну звітність до НБУ до початку березня

Про це йшлося на онлайн зустрічі страховиків з представниками НБУ на тему: «Підготовка до складання та подання до Національного банку України річної звітності страховиків за 2020 рік: уникнення розповсюджених помилок в розкритті інформації у файлах звітності (відповіді на актуальні питання)», організованій за ініціативи Ліги страхових організацій України, йдеться у повідомленні ЛСОУ.

На зустрічі обговорювалися питання термінів подання звітності та складу звітності. Так, було зазначено, що кінцевий термін подання річної звітності до НБУ – 1 березня 2021 року. Після цього терміну у компаній є можливість подання коригуючої звітності до 10 березня 2021 року без застосування штрафних санкцій. Звітність має надаватися у повному обсязі та у певному порядку. Зокрема, річна звітність до НБУ за 2020 рік має містити 18 файлів, актуарний звіт (3 файли), стрес-тести, пояснювальну записку та фінансову звітність.

При цьому актуальним є питання Таксономії звітності. Так, фінансова звітність за Таксономією МСФЗ за 2020 рік має бути надана до 30 червня 2021 року. Планується 4 основні форми. Додатково з цього приводу НБУ буде надане роз’яснення. На сьогодні програма для подання звітності за Таксономією не працює у зв’язку із програмною помилкою.

Також ЛСОУ нагадує, що НБУ оприлюднив для громадського обговорення проект Правил складання та подання звітності учасниками ринку небанківських фінансових послуг до Національного банку України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: