Уряду радять переглянути антикризові заходи на фінансовому ринку

Незалежна асоціація банків України має конкретні пропозиції щодо розвитку банківської системи у посткризовий період.

На цьому наголосив Голова Ради НАБУ Роман ШПЕК під час Legal Banking Forum, йдеться на офіційній сторінці Асоціації у Facebook.

«Найголовніший макроекономічний результат минулого року – кризи не сталося! Втрати були, але вони значно менші, ніж очікувалося. Банки достойно витримали складнощі та не втратили довіри клієнтів. В умовах кризових явищ не було відтоку коштів клієнтів, а депозитний портфель виріс на 30%. Не було значних валютних коливань, виріс обсяг золотовалютних резервів, знижена облікова ставка. Але тільки зниженням облікової ставки забезпечити дешеве кредитування неможливо», – зазначив Голова Ради НАБУ.

За його словами, без співпраці держави з інвесторами та кредиторами – доступного кредитування очікувати не варто. У першу чергу потрібно переглянути запроваджені антикризові заходи. Адже держава на початку карантину заборонила застосовувати до всіх без виключення позичальників штрафні санкції без урахування їх матеріального стану та причин неплатежу.

«Держава повинна зрештою скасувати мораторій за валютними іпотечними кредитами. Бо кредитування і мораторії не можуть співіснувати. Автоматичний арешт коштів – чому держава, запровадивши це для аліментів, не рухається далі? Адже це підвищить рівень виконання рішень в Україні. Питання оподаткування – досі не врегульовані питання податку на прибуток із сум прощеного боргу. Тобто, банк прощає частину боргу, а держава вимагає з боржника сплати податку з прощеної суми. Є багато питань, і НАБУ має конкретні пропозиції щодо їх вирішення. Сьогодні ми формуємо запит до Уряду щодо необхідності їх вирішення», – повідомив Роман Шпек.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: