Акціонерні товариства активно користуються послугою дистанційного проведення загальних зборів
|Сервіс для дистанційного проведення зборів акціонерів активно набирає обертів. Про це йдеться у повідомленні Національного депозитарію.
Майже рік пройшов з моменту початку експлуатації клієнтами нової системи, розробленої командою Центрального депозитарію, що дозволила акціонерним товариствам провести річні загальні збори попри неочікувані перешкоди, які виникали з початком карантинних обмежень в Україні.
«Кабінет Зборів» – веб-сервіс що став порятунком для більшості емітентів, які змогли швидко та надійно провести річні і позачергові збори акціонерів у дистанційному форматі.
Поширена практика проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування вже досить звична для європейських країн. Для України поява цифрової послуги з дистанційного проведення загальних зборів стала дійсно інноваційною. Акціонери, емітенти та учасники депозитарної системи на власному досвіді зрозуміли основні тонкощі та етапи роботи механізму проведення електронних зборів.
При розробці веб-сервісу «Кабінет Зборів» були враховані всі основні критерії для максимальної ефективності функціонування системи при проведенні дистанційних зборів. Інтеграція сервісу з програмним забезпеченням DEPEND гарантує учасникам процесу високий рівень захисту інформації, що знаходиться в даній системі. Створення «Кабінету Зборів» як додаткового сервісу на базі вже існуючого веб-сервісу «Кабінет Клієнта» забезпечило зручність у використанні.
Надійність роботи сервісу підтвердили акціонерні товариства, які успішно провели річні загальні збори акціонерів дистанційно. За допомого веб-сервісу «Кабінет Зборів» вже було проведено дистанційно 56 загальних зборів. Відомі компанії, кількість акціонерів яких сягає позначки в 100 тис. і більше, надали перевагу цифровій послузі НДУ для забезпечення вирішення важливих для діяльності товариства питань, таких як виплата дивідендів, обрання органів управління, прийняття рішень щодо затвердження суттєвих угод.
Для впровадження веб-сервісу «Кабінет Зборів» перш за все потрібні були зміни на законодавчому рівні. Команда Центрального депозитарію брала активну участь в написанні нормативно-правового акту НКЦПФР, який регулює всі можливі аспекти застосування нового механізму дистанційного проведення загальних зборів. З практичної сторони, у процесі надання послуги виявилось, що процедура потребує доопрацювання та більш детального врегулювання процедурних питань. Саме тому НДУ став ініціатором необхідних змін до нормативного акту НКЦПФР. Як результат, функціонал веб-сервісу «Кабінет Зборів» було оперативно доопрацьовано та запроваджено додаткові функції, які покращили роботу сервісу для клієнтів.
У Нацдепозитарії звертають увагу, що дія Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів учасників товариств, які є емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 21 травня 2020 року №263, зокрема, поширюється на річні загальні збори, що будуть проводиться в 2021 році.
Зараз все більше акціонерних товариств користуються послугою дистанційного проведення загальних зборів, що свідчить про довіру до цифрових рішень, розроблених НДУ.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: