Акціонерні товариства активно користуються послугою дистанційного проведення загальних зборів

Сервіс для дистанційного проведення зборів акціонерів активно набирає обертів. Про це йдеться у повідомленні Національного депозитарію.            

Майже рік пройшов з моменту початку експлуатації клієнтами нової системи, розробленої командою Центрального депозитарію, що дозволила акціонерним товариствам провести річні загальні збори попри неочікувані перешкоди, які виникали з початком карантинних обмежень в Україні.

«Кабінет Зборів» – веб-сервіс що став порятунком для більшості емітентів, які змогли швидко та надійно провести річні і позачергові збори акціонерів у дистанційному форматі.

Поширена практика проведення загальних зборів із застосуванням електронного голосування вже досить звична для європейських країн. Для України поява цифрової послуги з дистанційного проведення загальних зборів стала дійсно інноваційною. Акціонери, емітенти та учасники депозитарної системи на власному досвіді зрозуміли основні тонкощі та етапи роботи механізму проведення електронних зборів.

При розробці веб-сервісу «Кабінет Зборів» були враховані всі основні критерії для максимальної ефективності функціонування системи при проведенні дистанційних зборів. Інтеграція сервісу з програмним забезпеченням DEPEND гарантує учасникам процесу високий рівень захисту інформації, що знаходиться в даній системі. Створення «Кабінету Зборів» як додаткового сервісу на базі вже існуючого веб-сервісу «Кабінет Клієнта» забезпечило зручність у використанні.

Надійність роботи сервісу підтвердили акціонерні товариства, які успішно провели річні загальні збори акціонерів дистанційно. За допомого веб-сервісу «Кабінет Зборів» вже було проведено дистанційно 56 загальних зборів. Відомі компанії, кількість акціонерів яких сягає позначки в 100 тис. і більше, надали перевагу цифровій послузі НДУ для забезпечення вирішення важливих для діяльності товариства питань, таких як виплата дивідендів, обрання органів управління, прийняття рішень щодо затвердження суттєвих угод.

Для впровадження веб-сервісу «Кабінет Зборів» перш за все потрібні були зміни на законодавчому рівні. Команда Центрального депозитарію брала активну участь в написанні нормативно-правового акту НКЦПФР, який регулює всі можливі аспекти застосування нового механізму дистанційного проведення загальних зборів. З практичної сторони, у процесі надання послуги виявилось, що процедура потребує доопрацювання та більш детального врегулювання процедурних питань. Саме тому НДУ став ініціатором необхідних змін до нормативного акту НКЦПФР. Як результат, функціонал веб-сервісу «Кабінет Зборів» було оперативно доопрацьовано та запроваджено додаткові функції, які покращили роботу сервісу для клієнтів.

У Нацдепозитарії звертають увагу, що дія Тимчасового порядку скликання та дистанційного проведення загальних зборів учасників товариств, які є емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням НКЦПФР від 21 травня 2020 року №263, зокрема, поширюється на річні загальні збори, що будуть проводиться в 2021 році.

Зараз все більше акціонерних товариств користуються послугою дистанційного проведення загальних зборів, що свідчить про довіру до цифрових рішень, розроблених НДУ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: